Журналісти сайту "24" спробували розібратися у тому, що сталося у Кривому Розі та які наслідки може мати цей конфлікт.

У вівторок, 17 листопада, Криворізька міська виборча комісія оголосила, що у другому турі місцевих виборів переміг представник "Опоблоку" Юрій Вілкул, обійшовши свого супротивника, кандидата від "Самопомочі" Юрія Милобога на 752 голоси.

У "Самопомочі" одраз ж наголосили, що такий результат не зовсім відповідає реальним настроям виборців і був досягнутий завдяки масовим фальсифікаціям. Милобог навіть подав заяву в правоохоронні органи про фальсифікації під час другого туру виборів і за цим фактом відкрили кримінальне провадження.

Ближче до вечора до будівлі, де мало відбутися засідання з приводу порушень під час виборчого процесу, підтяглися активісти, які протестували проти оголошеної перемоги Вілкула.

Засідання міськвиконкому розпочалося ближче до опівночі і тривало майже до самого ранку. Зрештою, як розповів депутат від "Самопомочі" Ярослав Макаревич, міськвиборчком дозволив перерахувати голоси тільки на одній ділянці, а у скаргах по 21 ділянці комісія відмовила.

Вже зранку члени територіальної виборчої комісії проголосували за визнання Вілкула переможцем.

Після чого на сесії міської ради Юрія Вілкула представили у якості нового мера Кривого Рогу, відразу після чого Вілкул сесію міськради закрив.

Тим часом із самого ранку середи під стінами міськради Кривого Рогу почали збиратися одразу два мітинги. Один — на підтримку Милобога, другий — на підтримку Юрія Вілкула.

Противники оголошеного переможцем представника "Опоблоку" стверджують, що акція протесту буде безстроковою, поки вони не зможуть домогтися перерахунку голосів. На підтримку Милобога до Кривого Рогу прибув десант народних депутатів, журналістів та активістів, які намагаються стабілізувати ситуацію.

По поводу утренней сессии горсовета в Кривом Роге. Это вообще не была сессия. Поговорил с некоторыми депутатами - не был...

Posted by Sergey Vysotsky on 18 листопад 2015 р.

Тільки що запитав у Yury Milobog чим ми усі можемо допомогти Кривому Рогу у боротьбі з бандою Вілкулів.Не буду домислюв...

Posted by Андрей Боечко on 18 листопад 2015 р.

Друзі, коротко про головне, що відбувалося з Силою Людей в Кривому Розі в останню добу1. Ціла група депутатів і активн...

Posted by Juliy Morozov on 18 листопад 2015 р.

Сьогодні йду собі до Юрий Милобог, і оп! Дежавю! Невистачало лише прапору РФ і все булоб як півтора роки тому!І що найголовніше, немає жодних кордонів з міліцією і вільно можливо заходити до міскради!

Posted by Антон Кравченко on 18 листопад 2015 р.

Тим часом "Самопоміч" заявила, що скликає акцію протесту в Києві біля будівлі ЦВК з вимогою скасувати рішення виборчої комісії Кривого Рогу про визнання Вілкула мером міста. Також вони вимагатимуть у Центрвиборчкому замінити членів міської комісії, скасувати їхнє рішення щодо визнання Вілкула мером до розгляду всіх скарг і, щоб не збиратися на мітинг ще раз, відправити у відставку главу ЦВК.

Як пояснили сайту "24" політичні експерти, говорити про те, чи перетвориться криворізька акція протесту на місцевий "майдан" поки рано. За словами голови правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенка, подібні ситуації в Україні траплялися раніше і на мажоритарних округах, і на місцевих виборах. Наприклад, у Харкові у 90-мі році була ситуація, коли опозиційний кандидат програв своєму конкуренту – міліцейському генералу – всього три голоси в окрузі, де було 80 тисяч виборців.

Зараз ЦВК потрібно провести ретельну перевірку, з’ясувати, чи були порушення на тих проблемних дільницях, перерахувати голоси у разі потреби. Це оптимальний варіант виходу з конфлікту. Те, що вони поспішили оголосити переможця, дійсно викликає певні підозри,
— сказав він.

Разом з тим, голова правління Центру соціологічних і політичних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран вважає, що свій Майдан цілком можливий, якщо у місті не буде проведено повноцінного розслідування, перерахунку голосів або переголосування.

Якщо навіть Вілкул зараз і буде оголошений мером, не розумію, як він виконуватиме свої обов’язки, якщо щонайменше половина міста категорично не буде сприймати його як місцеву владу. В інтересах всіх сторін, щоб у цю ситуацію як найшвидше втрутилися ЦВК та правоохоронні органи. Були заяви про фальсифікації і очевидно, що це питання не лише Центрвиборчкому,
— наголосив політолог.