Російські війська можуть з артилерії обстріляти Херсон, аби завдати йому якомога більшої інфраструктурної шкоди. Про це в стрімі 24 каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Читайте також Переговори з Росією, ціна війни та участь Білорусі: інтерв'ю з Михайлом Подоляком

Україна зазнає болючих втрат

Радник голови ОПУ відзначає, що до чого б Росія не готувалася в Херсоні – це в будь-якому разі буде складно. Мовляв, на полі бою й так щодня гинуть українські військові.

Не хотілося б цього всього, дуже не хотілося б, тому що одна людина українська – це особистість, і вона вартує 20, 30, 50 чи навіть 100 ось цих ноунеймів, які приходять з Росії. Та все ж таки вона може загинути, а це – додана вартість людства,
– наголошує Михайло Подоляк.

За його словами, кожен українець – це прогресія людства, а росіянин – його регресія. Тому Україна за рахунок своєї прогресії робить корисну для людства справу – знищує регресивну частину цивілізації.

Михайло Подоляк про проблеми Путіна та контрнаступ ЗСУ: дивіться відео

До чого росіяни готуються в Херсоні

Радник Андрія Єрмака підтверджує, що росіяни справді готуються до стрілецьких боїв у Херсоні. Втім, він переконаний: їм це точно не допоможе.

Ба більше, вони там встановлюють ствольну артилерію на лівому березі. Вони будуть не тільки вести міські бої, вони спробують все ж таки знищити певну низку приміщень, цивільної інфраструктури тощо,
– заявив Михайло Подоляк.

Він пригадав, що за тією самою схемою росіяни діяли, коли зрозуміли, що не зможуть взяти Харків. Тоді вони під'їздили впритул до міста й з танків прямим наведенням обстрілювали Північну Салтівку.

"Те саме вони, до речі, робили в Миколаєві, коли вони "Гради" підвели за 2 кілометри до міської лінії й починали просто поквартально бити по території міста Миколаїв. Це ж росіяни", – розповів радник голови ОПУ.

Росія проводить примусову евакуацію з Херсона

  • Командувач російського вторгнення в Україну Сєргєй Суровікін кілька днів тому заявив про буцімто "непрості рішення" щодо Херсона, які невдовзі може схвалити російська влада.
  • Сюди він приплів "підготовку до знищення Каховської ГЕС", яку буцімто готує Росія. Втім, як ми вже неодноразово бачили, якщо росіяни заздалегідь говорять про якийсь обстріл, отже самі й готують його.
  • Згодом Владімір Путін оголосив воєнний стан в окупованих Росією чотирьох областях України, а за ним – і евакуацію громадян з поки окупованого Херсона.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що нічого спільного з евакуацією це не має. Такі дії Кремля більше схожі на депортацію українців.