День матері в Україні у 2017 році відзначають у неділю, 14 травня. За основу ми взяли першу десятку списку найвпливовіших жінок світу за версією Forbes.

Гілларі Клінтон

Країна: США
Номер у списку Forbes: 2
Кількість дітей: 1

Жінка, яка посіла другу сходинку у списку найвпливовіших, у минулому перша леді та запекла суперниця Дональда Трампа у президентських перегонах 2016 року Гілларі Клінтон – успішна мама. У неї та Білла Клінтона є донька Челсі.


Гілларі Клінтон вже бабуся

Клінтон розпочала політичну кар’єру ще тоді, коли її чоловік Білл балотувався у президенти США. Усю його каденцію Гілларі активно допомагала чоловікові у прийнятті важливих рішень. У цей час пара паралельно виховувала свою доньку. Челсі народилася у 1980 році і зараз є публічною персоною. Вона займається викладацькою роботою, активно підтримувала матір у намаганнях стати президентом США. Сама Челсі вже теж є мамою.

Джанет Єллен

Країна: США
Номер у списку Forbes: 3
Кількість дітей: 1

Третю сходинку списку посідає також американка (батьки євреї) Джанет Єллен, яка з 2014 року є главою Федеральної резервної системи США (до речі, перша жінка на цій посаді). Неймовірно успішний економіст викладала у Гарварді, Лондонській школі економіки і Школі бізнесу Хааса. Одним з її студентів у Гарварді був Лоуренс Саммерс.


Єллен стала першою жінкою-главою ФРС США

Одружена Єллен з нобелівським лауреатом Джорджом Акерлофом. Пара має спільного сина Роберта. Він є викладачем економіки.

Мелінда Гейтс

Країна: США
Номер у списку Forbes: 4
Кількість дітей: 3

На четвертому місці списку Forbes – мама аж трьох дітей Мелінда Френч Гейтс. Американська бізнес леді і філантроп, а також дружина Біла Гейтса. Якщо ви думаєте, що свій вплив Мелінда здобула лише завдяки чоловікові – то помиляєтеся. Раніше вона була менеджером низки продуктів Microsoft, зокрема Publisher, Microsoft Bob, Encarta і Expedia.


Родина Гейтсів – відомі благодійники

З 1996 по 2002 рік у пари народилося троє дітей: дві доньки і син. Зараз Мелінда займається родиною та благодійним фондом.

Мері Барра

Країна: США
Номер у списку Forbes: 5
Кількість дітей: 2

На п’ятій сходинці – мама двох діток та неймовірний керівник автомобільного гіганта General Motors Мері Барра! Щоб подолати шлях від стажера до крісла гендиректора, їй знадобилося 33 роки. На високому посту Мері опинилась у непростий для компанії час. Але вона з усім впоралася!


Мері Барра – жінка у кріслі директора автомобілебудівного гіганта

Кар’єра не завадила Мері одружитися. У пари двоє дітей.

Крістін Лагард

Країна: Франція
Номер у списку Forbes: 6
Кількість дітей: 2

Перша жінка – глава МВФ та перша жінка – міністр фінансів серед країн Великої вісімки (Франція) Крістін Лагард є двічі мамою. Її визнали найкращим міністром фінансів країн Єврозони. Завдяки своїй антимонопольній адвокатській діяльності увійшла в історію як перша жінка – голова міжнародної юридичної фірми Baker & McKenzie. А на другий 5-річний термін на посаду глави МВФ Крістін була єдиним кандидатом!


Від прихильності Крістін Лагард залежить доля чергового валютного траншу для України

Зараз Лагард розлучена і з другим чоловіком живе у цивільному шлюбі. У першому шлюбі вона встигла стати мамою двох хлопців: Пєр-Антрі та Томаса Лагардів.

Шеріл Сандберг

Країна: США
Номер у списку Forbes: 7
Кількість дітей: 2

На сьомій сходинці списку найвпливовіших жінок світу зірка Google та Facebook Шеріл Сандберг. Сандберг займала пост віце-президента Google із продажів. Під її керівництвом працювали 4 тисячі людей. За час роботи Шеріл Google став не тільки найпопулярнішою пошуковою системою у світі, але й успішно заробляв на інтернет-рекламі. У Facebook її називають другою людиною в компанії після Марка Цукерберга.


Приклад Шеріл надихає багатьох жінок

Шеріл не лише успішна мама, але й борець за те, щоб матері здобували успіх у кар’єрі. Опираючись на власний досвід, вона написала книгу "Включайся: жінки, робота й воля вести за собою". Книга про те, як поєднати родинне щастя і кар’єру, розділити обов’язки з партнером, бути успішною і щасливою швидко стала бестселером.

Маргарет "Мег" Вітмен

Країна: США
Номер у списку Forbes: 9
Кількість дітей: 2

Мабуть, немає більш впливової і успішної жінки в сфері інформаційних технологій, ніж Мег. У списку Forbes найуспішніших жінок світу вона посідає 9 сходинку. Маргарет встигла спробувати себе на багатьох посадах, оскільки помандрувала з чоловіком по Штатах. Але всесвітнє визнання їй принесла посада генерального директора компанії eBay. Маргарет входить до ради директорів компанії Hewlett-Packard (HP). Пробувала себе Вітмен і в політиці.


Маргарет Вітмен – жінка, яка очолювала eBay

Однак, де б вона не працювала на першому місці завжди була сім’я. Колеги розповідають, що Вітмен практично ніколи не затримується на роботі і знаходить у щільному робочому графіку час на відпочинок 5-6 раз на рік. Мег неодноразово наголошувала: материнство – її джерело натхнення. У неї двоє синів.

Ана Патрісія Ботін

Країна: Іспанія
Номер у списку Forbes: 10
Кількість дітей: 3

Іспанський банкір, голова ради директорів фінансово-кредитної групи Santander Ана Патрісія Ботін завершує десятку списку Forbes. У липні 2013 року увійшла в склад ради директорів компанії Coca-Cola.


Голова Ради директорів одного з найбільших європейських банків Ана Ботін

Успішна кар’єра не завадила Ані стати мамою аж трьох дітей!

Отже з 10 найуспішніших жінок світу 8 є матерями! Можна зробити висновок, що материнство – це не перешкода, а лише джерело натхнення для успіху.