Вже рік учні однієї зі шкіл Ужгорода практикують життя без гаджетів. Перед початком уроків діти прямують до класу, щоб покласти свій мобільний телефон до спеціального боксу.
Читайте також: Психолог розповіла, як застерегти дитину від поганого оточення
Світлана Фесенко, директор школи, запевнила: "Деякі країни вже пройшли через цей бум мобільних телефонів і побачили, наскільки зменшується спілкування дітей між собою". Щоб таке спілкування розвивалося – без телефонів учні і на перервах. Для розваг у коридорах їм облаштували ігрову зону.
Ми намагалися якось допомогти вчителям справитися з проблемою телефонів: пошукали досвід інших країн, інших шкіл. Так і народилася ця ідея,
– пояснила мати школяра Олена Корольчук.
Франція – одна з країн, які мають відповідний досвід. З вересня 2018 року там учні більше не можуть користуватися смартфонами. І не лише під час занять, як це було останні вісім років, але і на перервах та під час обіду. Так уряд намагається захистити мільйони дітей від телефонної залежності. А ще це один з методів боротьби з булінгом, цькуванням серед підлітків.
Перед уроками учні залишають телефони у спеціальному боксі
А ось у Німеччині така заборона діє поки лише в Баварії, проте уряд хоче ввести заборону по всій країні – 90% населення підтримує цю ідею. Психологи наголошують: щоб вчитель та директор не були таким собі поганим поліцейським, який відбирає телефон, спочатку потрібно попрацювати з батьками – щоб вони пояснювали дітям, що телефон не є розвагою.
А сам бокс із телефонами зачиняють у надійному сейфі
До речі, в Україні подібний закон теж був, проте у 2014 році з початком освітньої реформи його скасували.
Міністр Лілія Гриневич говорила, що не бачить підстав для централізованого розв'язання такого питання. Воно має вирішуватись на рівні кожної школи,
– заявила радниця міністра освіти України Іванна Коберник.
В Україні ж від ґаджетів переважно відмовляються приватні школи, і щоб вчитель не відволікався на постійні дзвінки від батьків, у школах призначають людину-комунікатора.
Читайте також: Як вчасно помітити психічні розлади у дитини та уникнути трагедії: поради психолога
Експерти кажуть, що негативний вплив смартфонів та соціальних мереж не повинен змушувати дітей повністю відмовлятися від ґаджетів. Просто необхідно використовувати їх розумно й дисципліновано.
До слова, у Київській мерії анонсували перевірку справності відеоспостереження у навчальних закладах у зв'язку з масовим вбивством у коледжі в окупованій Керчі. Журналісти 24 каналу провели власну інспекцію київськими школами, аби дізнатись – чи може незнайомець безперешкодно потрапити у них.