Після шаленої популярності марки "русскій воєнний корабль, іді… !" (і навіть продовження серії під назвою "русскій воєнний корабль… всьо"), Укрпошта вирішила випустити нову поштову марку "Доброго вечора, ми з України!". Компанія отримала 1500 ескізів робіт, з яких обрала п'ять. Саме з них і було запропоновано обрати найкращу.

Варте уваги Капелюх Осадчої, вишиванка Могилевської, лот від Зеленського: зірки розігрують речі на аукціоні

У голосуванні взяли участь 834 тисячі людей. Понад 340 тисяч з них вибрали ескіз із трактором, який тягне російський брухт.

"Ну що ж, наш народ вибрав роботу з тим образом, який знайомий кожному. Світло завжди переможе темряву, а чесна праця – злодійство. І для цього не обов'язково мати танки, бо "у своїй хаті своя й правда, і сила, і воля", – заявили з цього приводу в Укрпошті.

В компанії пообіцяли, що нова поштова марка з цією ілюстрацією буде доступна вже через місяць.

Які ще були варіанти

На голосування були запропоновані п'ять варіантів. Перший з них – з вокалістом групи Kalush та українським військовим. Другий – з російським диктатором Путіним. Третій – з гусаком. Четвертий – з трактором, який тягне російський танк (саме він і переміг). П'ятий варіант – зі славнозвісним півником з Бородянки.

Дизайн марок, який пропонувався обрати

Друге місце, за результатами голосування, посів ескіз з Путіним, а третє – з Kalush.

Популярність українських марок

1 березня 2022 року Укрпошта заявила, що випустить марку з девізом "русскій воєнний корабль, іді… !". Це фраза українського прикордонника з острова Зміїний, адресована російському кораблю, капітан якого вимагав в наших захисників здатися. Вони відмовилися, після чого почався потужний обстріл острова. І на деякий час доля українських військових була невідома. Але показала їх мужність перед ймовірною загибеллю. Та згодом виявилося, що вони потрапили в полон і їх вдалося обміняти.

Тираж марки становив 1 мільйон екземплярів. А випустили її 12 квітня. Люди ставали в довжелезні черги, щоб її купити.

А вже 13 квітня українські військові завдали ракетного удару по кораблю, який погрожував прикордоннику на острові Зміїний, після чого і був відправлений у відповідному напрямку. Виявилося, що це був крейсер "Москва" – флагман чорноморського флоту Росії. 14 квітня він потонув, що ще більше підняло ажіотаж навколо цієї марки та ілюстрації з неї.

Після цього Укрпошта вирішила ввести нову партію марок "русскій воєнний корабль… всьо". Відмінність від попередньої – на ньому вже не було самого російського корабля, який тепер спочиває на дні морському. Та цього разу кількість екземплярів збільшили – до 5 мільйонів.

Варте уваги Укрпошта завершила перший етап продажів марки "Корабель ВСЬО" з неймовірним рекордом

Патріотичні марки розпалили в українців любов до філателії, тож Укрпошта вирішила і далі випускати марки на тематику боротьби українського народу проти російської навали.

Дивіться відео про те, як батько воював за окупантів проти свого сина в ЗСУ