За її словами, відомо про 4 "фільтраційні" табори, які встановили неподалік Маріуполя. Там утримують людей перед депортацією до Росії.

Важливо Безпека – пріоритет, – Єрмак про святкування Великодня

Перед потраплянням до такого табору люди вимушені пройти декілька блокпостів з ретельною перевіркою документів.

Що відбувається у "фільтраційних" таборах

Українці піддаються багатогодинним допитам, російські військові перевіряють їхні документи, телефони, особисті речі, фотографують та знімають відбитки пальців. Крім того, вони намагаються знайти державних службовців, представників ЗСУ, СБУ, поліції.

Ті, хто пройшов "фільтрацію", отримують відповідний папірець. Проте невідомо, яка доля людини у випадку непроходження перевірки.

На кордоні з Росією людей також обшукують, перевіряють документи та речі. Допити можуть тривати по кілька годин, а проводить їх ФСБ. Аналогічні процедури проходять і українці, які намагаються виїхати до інших країн через окупований Крим.

Куди відвозять "евакуйованих" українців

Відомо, що їх доправляють до депресивних північних регіонів Росії. Тільки за 21 квітня 2022 року до Владивостока росіяни доставили 308 депортованих маріупольців, 90 з яких – діти. Людей розмістили у школах та гуртожитках. Далі планується розміщення по різних населених пунктах Приморського краю.

Крім того, там зазначають, що українці мають "проблеми з російською мовою", тому дітей збираються навчати за "спеціальною" програмою.

До теми – окупанти готують паралельний коридор у Росію під час евакуації людей з Маріуполя: дивіться відео