Про це 24 каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, Орбан демонструє політику елементарного, відкритого та жлобського шантажу.

До теми В ЄС обіцяють надати Україні 18 мільярдів євро, попри перешкоди від Угорщини

ЄС має механізм, як тиснути на Орбана

Як наголошує Тизенгаузен, це обурливо, що деякі країни можуть блокувати рішення щодо вступу України в НАТО чи виділення макрофінансової допомоги або ж інші загальноєвропейські ініціативу.

Блокуєш це. Потім до тебе йдуть умовляти. Ти сидиш і чекаєш. Або блокуєш санкції проти Росії. До тебе йдуть на поступки і не вводять для тебе стелю цін на російські енергоносії,
– зазначив Тизенгаузен.

Він підкреслює, що шантажисти є і в ЄС, і в НАТО є. Тому там неодноразово вже говорять, що, можливо, потрібно ухвалювати рішення не одноголосно, а переважною більшістю тощо.

ЄС має механізм, як тиснути на Угорщину: дивіться відео

Попри це, ЄС має абсолютно чіткий механізм, як тиснути на Орбана. Вони можуть максимально врізати Угорщині різноманітні виплати. Тоді прем'єр-міністр стане значно зговірливішим.

Лише є питання, хто візьме на себе цю не дуже популярну нішу. І пояснить популярно Орбану, що так робити не треба,
– говорить Тизенгаузен.

Угорщина блокує допомогу Україні

  • Угорщина регулярно є однією з країн, через яку затягуються ухвалення важливих рішень, які стосуються війни щодо України чи санкцій проти Росії.
  • Так, 6 грудня, Угорщина на засіданні Ради ЄС висловилася проти ухвалення пропозиції виділити 18 мільярдів євро фінансової допомоги для України у 2023 році.
  • Вето Угорщини може бути засобом шантажу уряду Орбана на ЄС. Адже там відмовляються надати Будапешту частину коштів з фондів ЄС через проблеми з верховенством права.
  • Згодом Орбан цинічно заявив, що Угорщина не проти допомоги Україні. Однак вона має відбуватися в інший спосіб.