Про це в коментарі сайту "24" розповів професор Національного університету "Києво-Могилянська академія", науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.
Двоє від "Батьківщини" будуть в опозиції. Від "Укропу" – під знаком питання. Тому, я думаю принципових змін не буде, – підкреслив він.
За його словами, правляча коаліція отримає додаткових три голоси у Раді. Однак, розтановка сил в парламенті не зміниться.
Для прихильників дострокових виборів, до яких належить "Батьківщина", "Радикальна партія", "Опозиційний блок" – це якраз показує, що по мажоритарці у них будуть проблеми. Адже "Батьківщина", маючи за опитуваннями перший рейтинг, може провести, як бачимо, лише двох з семи округів, – зауважив Гарань.
Тому, на думку експерта, якщо зберігається нинішня виборча система, то це показує, що з достроковими виборами не все буде однозначно. Відтак, це може трохи охолодити тих, хто прагне дострокових виборів.
Нагадаємо, 17 липня в Україні відбулись проміжні парламентські вибори у семи округах через те, що деякі депутати відмовились від своїх мандатів.
Зокрема, у Волинській області перемогу здобула висуванець від партії УКРОП Ірина Констанкевич (57,42 %), у Дніпропетровській області – самовисуванка Тетяна Ричкова (44,57%), у Чернігівській області – самовисуванець Максим Микитась (31,45%), у Херсонській області – найбільше голосів виборців набрав Юрій Одарченко від політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" (25%), в Івано-Франківській області переміг кандидат від партії УКРОП Віктор Шевченко( 21,19%), на Луганщині лідирує кандидат від політичної партії "Наш край" Сергій Шахов (37,21%), у Полтавській області – перемогу здобуває Руслан Богдан від "Батьківщини" з результатом 21,80 % голосів.
Читайте також: У Раді побільшає Шевченків