Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт. Наразі Україна може використовувати системи HIMARS для ударів по російських військах і командно-контрольних центрах.

До теми Новий прем'єр Британії сказав, чи можуть ЗСУ бити Storm Shadow по території Росії

Чи дозволять США бити далекобійною зброєю по Росії

Сміт заявив, що наразі партнери обговорюють різні можливості. Зокрема, США ґрунтуються на оперативних і стратегічних потребах України.

Ми й надалі будемо коригувати та адаптувати нашу безпекову допомогу та вказівки, які ми надаємо, базуючись на оперативних та стратегічних потребах наших партнерів в Україні,
– заявив Сміт.

Він також додав, що США рішуче засуджують російські удари по цивільній інфраструктурі. За словами Сміта, США зроблять все, що в їхніх силах, щоб "допомогти Україні протистояти цим загрозам або в повітрі, або вдарити по них там, де вони виникають". Помічник держсекретаря додав, що це відповідає їхній політиці.

"Ці дискусії тривають. Я не хочу "телеграфувати" будь-які наші удари росіянам, але ми ретельно працюємо з Україною над цим критичним питанням і продовжуватимемо тісно співпрацювати", – додав Сміт.

До речі, окрім США, дозвіл бити своєю зброєю по території Росії дали й інші країни. Мовиться про Канаду, Фінляндію, Норвегію, Велику Британію, Данію, Чехію, Францію, Польщу, Естонію, Литву, Латвію та інші держави.