Чиновники США вважають, що безпілотники намагались атакувати будинки російських військових. Мовиться про офіцерів Служби зовнішньої розвідки Росії.

Дивіться також Все на захист Рубльовки: як атака дронів на Москву показала, що Росія абсолютно беззахисна

Це не була випадкова атака

Високопоставлений чиновник США та співробітник Конгресу, обізнаний із цією справою, сказав, що удари безпілотників були націлені на місця, які є московськими резиденціями офіцерів російської розвідки.

За даними Strider Technologies, принаймні один із житлових будинків, які уразив дрон, пов'язаний із російською Службою зовнішньої розвідки. Наразі невідомо, чи постраждав будинок якось офіцера розвідки і чи постраждав, власне, хтось із співробітників.

Це не була якась випадкова атака на заможне передмістя. Удар був елементом психологічної війни російсько-українського конфлікту, який вперше досягає московських околиць,
сказав співзасновник Strider Technologies Ерік Левеск.

Що відомо про атаку дронів на Москву

  • Російські пропагандистські ЗМІ та телеграм-канали інформували, що 30 травня в небі над Москвою помітили 32 безпілотники. Утім в міноборони країни-агресорки заявили, що нібито було лише 8 дронів. 5 із них начебто збили, а ще 3 – придушили засобами радіоелектронної боротьби.
  • Владімір Путін заявив, що це начебто Київ залякує росіян і почав погрожувати "відповіддю". Мовляв, Україна "провокує на дзеркальні дії". Але при цьому він заявив, що винних в атаці шукатимуть у самій країні-агресорці.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що Україна до цього не причетна. Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявляв, що перейматися щодо погроз Путіна не варто. Адже він не має достатньо зброї для "відповіді".