Решта 10% може бути мобілізована. Міністр Ігор Клименко розповів, що рятувальників і поліцейських будуть призивати у різні підрозділи.

До теми Чи можуть скасувати бронювання поліцейських та рятувальників

Співробітники ДСНС і поліцейські отримали бронь від мобілізації

Клименко повідомив, що вдалося забронювати 90% рятувальників і поліцейських. Міністр МВС також нагадав, що, відповідно до Постанови Кабміну, кількість військовозобов'язаних працівників ДСНС і Нацполіції, які підлягають бронюванню, може становити понад 50% за окремим рішенням Міністра оборони, прийнятим на підставі обґрунтованого звернення МВС.

Отже, за зверненням Клименка вдалося забронювати 90% особового складу ДСНС і Нацполіції. Однак 10% все ж будуть підлягати мобілізації. Так, частина співробітників ДСНС може мобілізуватися на вибір до:

  • лав Збройних сил України,
  • Національної гвардії,
  • ДПСУ.

Що стосується правоохоронців, то вони зможуть долучитися до бригади "Лють" або до додатково створених 3 бригад Національної поліції України.

Щодо рятувальників: наша позиція полягає в тому, щоб працівники підрозділів оперативного реагування (пожежники, сапери, рятувальники, хіміки, інженери тощо) були повним складом заброньовані. Тож це рішення не вплине на оперативність і ефективність роботи ДСНС,
– наголосив Клименко.

У мережі поширювали чутки про скасування бронювання для рятувальників

  • Про те, що рятувальників можуть позбавити бронювання, раніше повідомляв нардеп "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. У ЗМІ також писали, що без бронювання можуть залишитися й поліцейські.
  • Втім, Федір Веніславський спростував ці чутки. Він наголосив, що питання про скасування бронювання для ДСНС і Нацполіції дійсно можуть винести на обговорення. Водночас він наголосив, що концепція національної безпеки та оборони охоплює діяльність і забезпечення правопорядку та безпеки громадян України, що забезпечується відповідними службами. Це питання порушать на засіданні комітету, якщо будуть якісь сигнали.
  • До слова, після того, як почали ширитися чутки, на сайті уряду створили петицію, у якій закликали залишити можливість бронювання для ДСНС і Нацполіції. Усього за кілька днів вона набрала понад 30 тисяч підписів.