Зауважимо, що ситуація в енергосистемі України досі залишається непростою. У ДТЕК розповіли, як будуть діяти графіки відключень світла 13 червня.

Дивіться також Відключення світла в Україні почнуться сьогодні ще на 2 години пізніше

Що сказали у ДТЕК

В Україні продовжують діяти графіки погодинних відключень, ба більше, їх не скасовуватимуть завтра. За даними ДТЕК, обмеження стосуватимуться Києва, а також Київської, Одеської, Донецької та Дніпропетровської областей.

Місто Київ, Київська, Донецька, Одеська, Дніпропетровська область: графіки стабілізаційних відключень завтра будуть застосовуватись з 20:00 до 22:00,
– йдеться у повідомленні ДТЕК.

Також зазначається, що у разі змін, оновлену інформацію буде оприлюднено додатково згодом. У компанії наголосили, що ситуація в енергосистемі залишається важкою. Тому, енергетики радять споживати електроенергію ощадливо.

Відключення світла протягом 13 червня / Фото ДТЕК

В енергосистемі фіксується складна ситуація

Ще 11 червня 2024 року продовжили термін застосування графіків погодинних відключень (ГПВ) по всій території України. Обмеження діють з 14:00 до 23:00.

"Споживання у спеку продовжує зростати та показує відсутність економії. Водночас українські електростанції через масштабні пошкодження не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак", – пояснили у відомстві.

Щоб подолати дефіцит, залучають імпорт та аварійну допомогу з країн Європи. Але цього не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, бо пошкодження дуже масштабні.

Тому, диспетчерський центр Укренерго вимушений вдаватися до обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.