Відповідну заяву Дуда зробив під час зустрічі з президентом Латвії Егілсом Левітсом. Президент Польщі заявив, що Путін відновив російський імперіалізм та фальшує історію.

Зверніть увагу Дуда пропонує НАТО надати гарантії безпеки Україні до літнього саміту

Росія не має стосунку до Київської Русі

Дуда пояснив, що Кремль заявляє, що буцімто Київ – це "російське місто", однак уникає того факту, що столиця України була центром середньовічної держави Київська Русь. Натомість Росія до Київської Русі не має жодного стосунку.

Історично Київ був Руссю. Русь – це не Росія. І про це варто пам'ятати. Поляки це дуже добре знають з історії – всі, хто старанно вивчав історію, всі, хто глибоко вивчав середньовічну історію, – що була Червона Русь, Київська Русь та інші утворення,
– наголосив Дуда.

Дуда готовий будувати "залізну завісу"

Також Дуда зазначив, що готовий побудувати "залізну завісу", якщо Росія становитиме загрозу Польщі на східному кордоні.

Лідер Польщі заявив, що Путін намагається поширити у світі "русскій мір", який Дуда охарактеризував словами "бідність, рабство та страждання".

"Якщо мені доведеться мати справу з агресивною державою на моєму східному кордоні, яка хоче вбивати своїх сусідів, хоче забрати їхню землю, хоче забрати їхню свободу – тоді я готовий побудувати "залізну завісу" аж до хмар, тільки щоб вони трималися від нас подалі, і тільки щоб вони не могли її перетнути. Щоб ми могли жити в мирі так, як ми хочемо", – сказав Дуда.

Зазначимо, що раніше польський лідер запропонував відновити історичну справедливість і приймати капітуляцію Москви в Переяславі на Київщині. Дуда повідомив, що вже озвучив свою пропозицію українському колезі Володимиру Зеленському.