Подія сталася близько 4 ранку 22 жовтня. Будинок заступника Андрія Єрмака розташований у Дарницькому районі Києва.

До речі Призначено 30 експертиз: у МВС розкрили нові подробиці розслідування замаху на Шефіра

"Замовлення підпалу на сайті пошуку роботи"

Внаслідок події ніхто не постраждав, а чоловіка, який кинув пляшку із легкозаймистою речовиною вдалося одразу затримати. Ним виявився 25-річний чоловік без постійного місця роботи та проживання. Він із селища Косарі Черкаської області.


При собі чоловік мав паспорт

За його словами, повідомлення про замовлення підпалу будинку він знайшов на одному з сайтів оголошень про роботу. Чоловік стверджує, що особа, якій він мав кинути "коктейль Молотова", для нього була невідомою.

Затриманий розповів, що адресу потерпілого та вказівки він отримував через телеграм. За роботу йому пообіцяли 4 тисячі доларів. Гроші він мав отримати після того, як інформація про напад на будинок з'явиться у ЗМІ. Мотиви замовника затриманому не відомі.


"Замовлення" на підпал чоловік нібито знайшов на сайті пошуку роботи

За цим фактом відкрили провадження за частиною 2 статті 194 – Умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу. Наразі правоохоронці працюють над встановленням особи замовника злочину.

Що відомо про Ігоря Жовкву

Джерело: Офіс Президента

  • Він політолог-міжнародник, дипломат. Має ранг Надзвичайного та повноважного посла. Заслужений працівник освіти, кандидат наук.
  • З березня 2006 року працює на керівних посадах у Секретаріаті Президента України.
  • З січня 2008 року призначений керівником Служби віце-прем'єр-міністра України з питань європейської інтеграції.


Ігор Жовква понад 15 років працює на керівних посадах / Фото з фейсбуку Жовкви

  • З 2014 року працював в Адміністрації Президента, де очолював Головний департамент зовнішньої політики та європейської інтеграції.
  • З 1 червня 2021 року є заступником керівника Офісу Президента, який фокусується на напрямі європейської та євроатлантичної інтеграції України.