Про це сайту "24" розповів головний редактор журналу Ukrainian Defense Антон Міхненко.

Читайте також: Екс-лідер окупантів на Донбасі Гіркін хоче повернутися до України, аби взяти участь у виборах

Військовий експерт пояснює: завершення АТО – юридична перекваліфікація відповідно до закону про реінтеграцію ОРДЛО. Тепер це вже будуть заходи з відбиття російської агресії. Крім того, якщо раніше керівництво АТО здійснювала СБУ, то тепер – Генштаб об’єднаних сил.

В цьому контексті, за словами Антона Міхненка, важливе прийняття закону про Національну безпеку. Як зазначає фахівець, є кілька нормативно-правових актів – військова доктрина, стратегічний оборонний бюлетень тощо. Закон про Нацбезпеку – надбудова над всіма цими документами, який розподіляє відповідальність усіх силових структур у виконанні своїх обов’язків, як у мирний, так і військовий час.

Водночас, зауважує експерт, ухвалені закони і рішення США про надання Україні протитанкових комплексів "Джавелін" і снайперських комплектів не стільки змінять загалом ситуацію на Донбасі, скільки враховуватиметься нашим ворогом у його агресії проти України.

Зміна ситуації на Донбасі полягає не лише в озброєнні української армії. Тут все залежить від політичного рішення Кремля і того, наскільки Захід буде здійснювати тиск на РФ. А Росія, як відомо, взагалі не дотримується своїх зобов’язань. Але зброя, безперечно, – важливий чинник. "Джавеліни" забезпечать відбиття бронетанкової техніки, а американські снайперські гвинтівки мають велику дальність, що дає можливість нашим снайперам тримати ворога на більшій дистанції,
– наголосив Антон Міхненко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що антитерористична операція на Донбасі закінчиться у травні.

22 березня Палата представників Конгресу США схвалила закон про бюджетні асигнування на 2018 рік, у якому передбачено загальний обсяг військової допомоги Україні у розмірі 620,7 мільйона доларів. Зокрема, програма підтримки передбачає надання українським військовим летальної зброї оборонного характеру. Сенатор Портман під час візиту в Україну 5 квітня заявив, що США мають намір в рамках військової допомоги передати Україні озброєння для захисту від снайперів.

Що таке "Джавелін"? Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. "Джавелін" призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.