Проте, як колись, так і невдовзі, окупант покине зайняті території. Із такою заявою Мустафа Джемілєв виступив у Верховній Раді.  

До речі СБУ показала архівні фото та документи про примусову депортацію і розстріли кримських татар

Джемілєв про геноцид кримських татар

На початку виступу лідер кримськотатарського народу зробив короткий екскурс у ті страшні події, яку відбулися 77 років тому. Нагадав зокрема про те, як у Криму опинилися росіяни: вони просто зайняли домівки тих, кого радянська влада викинула і знищила.

Джемілєв нагадав: аби обґрунтувати свої дії СРСР вигадав міф про начебто "нелояльність кримських татар до радянського режиму". Головна ж мета, наслідки якої виявилися пізніше – зробити Крим суто російською областю з чистим "російським" населенням. 

Ця трагічна дата могла втратити гостроту, адже пройшло понад 75 років. Але події останніх 7 років свідчить про те, що російські правителі ні на йоту не змінили свого ставлення до народу, який не має наміру миритися з їхнім статусом,
– сказав Джемілєв.

Росія знову вдається до терору

Мустафа Джемілєв наголосив: як і багато років тому, Росія знову посягає не на своє, забирає землі, честь і свободу кримських татар. Втім, скоро це припиниться, впевнений лідер кримських татар.

Я абсолютно впевнений у тому, що рано чи пізно окупант буде вигнаний з нашої території. Руки, протягнуті на суверенітет і цілісність нашої України, будуть зламані,
– заявив Джемілєв.

Як швидко це станеться, залежить у першу чергу від самої України і її вищого представника у законодавчій гілці – Верховної Ради. Він додав: дуже сподівається, що законодавчі ініціативи ,які спрямовані на деокупацію Криму, невдовзі ухвалять, і вони почнуть діяти.

Хто такий Мустафа Джемілєв

Мустафа Абдульджеміль оглу Джемілєв (Киримоглу) – один із провідників кримськотатарського національного руху, перший голова Меджлісу, правозахисник, учасник дисидентського руху, політв'язень, з 20 серпня 2014 року Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу. 

Дані на основі Вікіпедії

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  • Цю пам'ятну дату вшановують 18 травня. Саме цього дня у 1944 році радянська влада почала операцію з депортації кримських татар із Криму.
  • За декілька днів з півострова вивезли понад 180 тисяч людей, за даними Українського інституту національної пам'яті. Майно депортованих конфіскувала держава.
  • Вмотивував свої шовіністські і незаконні дії СРСР тим, що начебто "татари зрадили радянську владу".
  • Масове повернення кримськотатарського народу до Криму почалося напередодні розпаду Союзу у 1989 році.
  • 12 листопада 2015 Верховна Рада визнала цей злочин СРСР геноцидом.