Дата та час виступу президента США наразі невідомі – ці пункти ще узгоджуються. На тому ж брифінгу Байден натякнув на передачу Україні ATACMS – він заявив, що виконав усе, про що просив Зеленський.

Дивіться також Робимо все, щоб дати Україні більше систем ППО перед зимою, – Зеленський звернувся до українців

Що заявив Байден

Президент Сполучених Штатів Джо Байден 4 жовтня виступив на брифінгу перед журналістами. Зокрема, він прокоментував ситуацію з відставкою спікера Палати представників США Пола Маккарті. Він висловив свою стурбованість останніми подіями в парламенті.

Мене це хвилює, але я знаю, що більшість членів Палати представників і Сенату обох партій заявили, що вони підтримують фінансування підтримки України,
– заявив Байден.

Байден анонсував "велику промову" про важливість підтримки України. Однак дата та час виступу президента США наразі невідомі – ці пункти ще узгоджуються. Він додав, що є й інші способи надавати Україні допомогу, але він не планує вдаватися в деталі.

США та допомога Україні

  • У жовтні у США починається новий фінансовий рік, що передбачає прийняття нового бюджету. ЦЕ зробити не вдалося, тому Палата представників термінового затвердила тимчасовий бюджет для фінансування невідкладних потреб. Допомога Україні не входила у список, однак країна пообіцяла проголосувати за це окремо.
  • На фоні цього спікера Палати представників Кевіна Маккарті відправили у відставку. Однією з причин відставки називають начебто домовленості з Білим домом про просування підтримки України в Конгресі. Звільнення означає, що розгляд питання постачання зброї поки відкладається поки не оберуть нового спікера.
  • У Білому Домі заявили, що переважна частина республіканців підтримує надання Україні допомоги. Є декілька представників проти, але вони не впливають на рішення партії.