Одразу після прибуття на рідну землю жінка зателефонувала своїй доньці. Відповідне відео оприлюднив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Дивіться також З російської неволі визволили 100 українців: у ГУР розповіли подробиці 53 обміну полоненими

Олена Пех вперше зателефонувала доньці після звільнення з полону

Олена Пех, наукова співробітниця Горлівського художнього музею, яку росіяни утримували 6 років, після повернення в Україну найперше зателефонувала своїй доньці.

Розмова Олени Пех з донькою: дивіться відео

У березні 2020 року Олену Пех "засудили" до 13 років позбавлення волі. Вона була у колонії № 127 в окупованому Сніжному, що у Донецькій області.

За даними ІСОМ Ukraine, у 2014 році Олена Пех разом з неповнолітньою донькою виїхала з окупованої Горлівки до Одеси. У 2016 році у її мами, яка залишилась в окупованому місті, погіршилось здоров'я. Через це жінка вимушена була їздити на окуповану територію.

Що ще відомо про повернення цивільних з російського полону

  • Ще один політичний бранець – Валерій Матюшенко. Окупанти затримали цивільного на Донеччині ще в липні 2017 року. Згодом незаконно ув'язнили до 10 років позбавлення волі.
  • Богдан Гелета та Іван Левицький – священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам.
  • Ще 5 цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.