Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко в етері телемарафону заявила, що Україна може отримати від Євросоюзу перші кошти вже у березні цього року. Мовиться про транш в рамках програми Ukraine Facility, передає 24 Канал.

Читайте також "Неідеальна, але угода": Мецола визнала, що гроші від ЄС були потрібні Україні ще на вчора

Скільки Україна може отримати цьогоріч

В рамках програми допомоги від ЄС на 50 мільярдів євро перший транш може становити 4,5 мільярда.

Ми сподіваємось, що перший транш ми отримаємо у березні у розмірі 4,5 мільярда євро. За перший рік ми прогнозуємо отримати 18 мільярдів євро прямої бюджетної підтримки,
– сказала вона.

За її словами, дефіцит в українському бюджеті не вдасться перекрити одними коштами від Євросоюзу. Тому наш уряд сподівається, що партнери зі США наслідують приклад ЄС.

Що кажуть про допомогу Україні від ЄС

  • Нещодавно інвестиційний банкір Сергій Фурса у розмові з 24 Каналом припустив, як лідерам ЄС вдалося переконати Віктора Орбана зняти вето з допомоги Україні на 50 мільярдів євро. На його думку, на прем'єр-міністра Угорщини могли вплинути тиск західної преси та запасний план Брюсселя з негативними наслідками для його країни.
  • Раніше політолог-міжнародник Руслан Осипенко назвав погодження допомоги для України на 50 мільярдів євро геополітичним сигналом Росії та США. Москві дали зрозуміти, що ніхто в Європі не втомився від російсько-української війни та не кинув нашу державу, а Вашингтону залишили мало місця для негативного маневру.