Що відомо про 35% мито на російські товари

Підвищення розміру мита на 35% буде поширюватись на продукцію, яка не була заборонена для ввезення в США, уточнив глава Офісу президента Андрій Єрмак. Також США здійснюватимуть моніторинг імплементації зазначених митних ставок і можуть ухвалити рішення щодо їх перегляду.

Читайте також G7 близька до договору про обмеження цін на російську нафту

Глава ОП нагадав, що за підсумками саміту G7 було досягнуто домовленості, що гроші від підвищення мита на російський експорт будуть передані Україні.

Таким чином Росію змусять платити за війну,
– підкреслив Єрмак.

Підтримка України лідерами G7

  • У спільній заяві лідерів G7 мовиться, що країни надаватимуть Україні фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу "стільки, скільки знадобиться".
  • Лідери G7 готові обмежити доходи Росії, зокрема від експорту золота. Золото є другим за величиною експортним товаром Росії після енергоносіїв. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що експорт золота є джерелом доходу Москви в 19 мільярдів доларів на рік.
  • G7 візьме на себе зобов'язання допомогти Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджетного фінансування, включаючи зобов'язання США у розмірі 7,5 мільярда доларів.

Може зацікавити – у Німеччині стартував саміт G7: дивіться відео