Коли в Україні запровадять цифрову гривню

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, заявив, що вже цьогоріч Україна може запровадити цифрову гривню. Однак перед цим анонсувалося, що е-гривня з'явиться не раніше 2024 року.

Читайте також Долар залишається стабільним: як змінився курс валют за вихідні

Крім того, до такого впровадження готовий й Нацбанк. Адже за інформацією експерта Василя Матія, для цього технологічно вже все готово.

Чи є різниця між цифровою та безготівковою гривнею

Загалом, впровадження цифрової гривні є важливим для економічної безпеки України, адже завдяки блокчейну транзакції стануть прозорими, що допоможе боротися з корупцією та незаконним відмиванням коштів.

Цікаво Ліквідована компанія IBOX заявила про відновлення роботи всіх своїх терміналів в Україні

І хоч цифрові гроші виконуватимуть ті самі функції, що й звичайні гривні, між ними є певна різниця. Як розповідає 24 Каналу Василь Матій, приватний інвестор, керуючий активами, безготівкова гривня доступна тільки через готівкові операції, або через взаємодію банківських систем. А цифрова – ні.

Василь Матій

Приватний інвестор, керуючий активами

Цифрова гривня – це абсолютно новий платіжний засіб, який жодним чином не пов'язаний із традиційною банківською системою. До прикладу, емісія та контроль такої гривні здійснюється повністю через центральний банк та розповсюджується завдяки віртуальному банку. Тобто це принципово зовсім інший підхід.