Систему для отримання виплат через Дію впровадили без тривалого тестуванння, внаслідок чого у програмі виникли збої. Про це розповів в ефірі телемарафону заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

Важливо В уряді пояснили, як вирішуватимуть проблему з виплатами для переселенців

Чому не всі отримали кошти

За словами Музиченка, розробка і тестування програмного забезпечення потребує певного часу. Раніше, коли певний функціонал впроваджувався через додаток Дія, на перевірку відводилися місяці. Але систему щодо отримання виплат хотіли розгорнути в кінці березня – на початку квітня.

Ми стояли перед вибором: або ми розробляємо і без тестування впроваджуємо систему, або ж ми місяцями тестуємо і не даємо можливість нікому нічого отримати. Було прийняте рішення про те, що розроблене програмне забезпечення було одразу застосоване в промислову експлуатацію,
– сказав Музиченко.

Він додав, що внаслідок цього виникли ситуації, коли через збої в програмному забезпеченні або недосконалому обміні інформації, люди не отримали виплати. Їхні звернення не дійшли до кінцевої точки прийняття рішень.

Яким чином можна отримати допомогу від держави

Українці, які зверталися в додаток Дія до 30 квітня і не отримали відповідної допомоги, наразі можуть звернутися саме до структурного підрозділу з питань соцзахисту населення. І якщо інформація про конкретну людину включена у відповідний список, то їй буде призначена відповідна підтримка, починаючи з березня.

Якщо ж людина не потрапила до такого переліку, то вона може оформити заявку про те, що не отримала виплат і звернутися повторно.

Варто ознайомитись ВПО можуть подати повторні заявки на виплати до 1 жовтня: що для цього потрібно

Виплати для ВПО у вересні: що відомо

  • Постраждалі через війну українці можуть розраховувати на допомогу від держави, волонтерів та міжнародних організацій.
  • Ті, хто залишив своє місце проживання через війну, може розраховувати на допомогу від держави. Мовиться про 2 – 3 тисячі гривень щомісяця. Розмір виплат залежатиме від віку людини.
  • Українці також можуть отримати допомогу від ЮНІСЕФ. Реєстрацію на програму грошової підтримки Спільно від ЮНІСЕФ призупинено ще 14 серпня о 23:00. Однак ті, хто оформив заявки до цього терміну, зможуть отримати від 2,22 тисячі гривень до 33,3 тисячі гривень.
  • Постраждалим від війни українцям допомогу надає Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН).
  • Зазначимо, що грошова допомога від Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариство Червоного Хреста України на одну особу складає 2,5 тисячі гривень на місяць з можливістю подальшого збільшення тривалості надання допомоги.

Вас може зацікавити – жінки з 1 вересня зможуть без проблем перетинати кордон: відео