Вже нині постачальники розвертають вантажівки просто перед кордоном Росії, побоюючись знищення товару. Частина цих продуктів, за словами експертів, потрапить на український ринок. Відтак тепличні огірки та томати, а також гранати, виноград, цитрусові та інші товари, які ми імпортуємо з Туреччини можуть подешевшати.
Купівельна спроможність українців знизилась, а турецькій стороні необхідно буде кудись відправляти дану продукцію, то частково вони знизять ціну на власну продукцію. Але це під питанням,
— каже експерт аграрних ринків Олександра Ковальчук.
Нині закупівельна ціна мандаринів – 21 гривня за кілограм, а згодом може знизитись на 3-4 гривні. Сприятиме зменшенню вартості продуктів і скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року. Тож якщо гривня залишатиметься стабільною, українці відчують здешевлення цитрусових та інших закордонних харчів.
Якщо найближчим часом Туреччина у відповідь застосує санкції щодо російських товарів, від цього можуть виграти українські аграрії.
Структура експорту Росії до Туреччини схожа з тим що Україна експортує до Туреччини. Все те, що Туреччина отримувала від РФ ми частково можемо замінити власною продукцією,
– пояснює експерт аграрних ринків Олександра Ковальчук.
Українські аграрії можуть збільшити експорт до Туреччини олії та зернових.
Читайте також: Хліб в Україні може знову подорожчати