Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Олександр Охріменко, коментуючи підвищення тарифів з 1 липня.

За словами експерта, таке підвищення тарифів економічно не обґрунтовано.

Послуги ЖКГ нам надають монополісти. В Європі ви можете купити тепло у різних компаній. А ми обійти "Київенерго" не можемо. За всіма законами і правилами, якщо встановлюють тарифи у монополіста, то треба публічно розшифрувати всі витрати. У нас НКРЕКУ приховує все. Є велика ймовірність, що тарифи завищені свідомо. З розрахунку: хтось заплатить, ми гроші викрадаючи і втечемо,
– вважає економіст.

На думку Охріменка, встановлюючи такі тарифи, влада, мабуть, сподівається на якесь диво. Що десь хтось і якось знайде гроші. Ніхто не думає про наслідки. В той же час наслідки можуть бути серйозними. Взимку може навіть статися техногенна катастрофа.

Вже є заборгованість по оплаті послуг ЖКГ, яка ще за старими тарифами складає 6 млрд грн. Після підвищення тарифів заборгованість зросте до 15 млрд грн. По субсидіям борг складає 25 млрд грн. Все це призвело до того, що не ремонтують теплотраси. Прийде зима, почнуть рватися труби, а грошей немає. Що далі? А кажуть, що проводять реформи. Це абсурд, – наголосив Олександр Охріменко.

Нагадаємо, з 1 липня тепло і гаряча вода для українців офіційно подорожчали.

Читайте також: "Самопоміч" вимагає зниження тарифів на 40%