Меморандум підписали з електротехнічною компанією Westinghouse electric. Він стосується спільного будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС.

До речі Пентагон, NASA та Світовий банк: чим займеться Зеленський у перший день свого візиту в США

Спочатку побудують один енергоблок як пілотний проєкт, а надалі – ще 4. Зеленський привітав підписання угоди.

Текст поста Зеленського:

Вітаю підписання меморандуму між ДП НАЕК "Енергоатом" та Westinghouse electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а надалі – ще 4 блоків за їхньою технологією. Загальна вартість проєкту – до 30 мільярдів доларів.

Що відомо про американську компанію

Westinghouse electric працює з 1886 року. Компанія проєктує енергоблоки АЕС з початку 21 століття. Крім того, корпорація контролює до 50% комерційних енергоблоків у світі.

На український ринок Westinghouse зайшла у 1992 році. Вона є постачальником послуг із модернізації систем безпеки українського парку реакторів.

Візит Зеленського до США: коротко

  • Президент та перша леді 30 серпня відлетіли з офіційним візитом до США.
  • Вже 1 вересня Зеленський має зустрітись з американським колегою Джо Байденом. Політики мають обговорити російську агресію, енергетичну безпеку та програму реформ.
  • Крім того, український лідер завітає в американське міністерство енергетики, Пентагон, Державний департамент США, Світовий банк та NASA.