Проте експерт з енергетики Геннадій Рябцев зазначив, що ТЕЦ не будуть вимикати, адже йдеться про теплові електростанції, а не про теплоелектроцентраль. Про це він розповів 24 Каналу.

Дивіться також Споживання зменшилося, – в Укренерго розповіли, чи є дефіцит електроенергії

Суттєво полегшить роботу енергетичної системи

Експерт пояснив, що основним завданням теплових електростанцій є вироблення генерації електричної енергії.

Теплоелектроцентралі в великих містах, дійсно, працюють в основному на забезпечення домогосподарств і суб'єктів господарювання тепловою енергією. Влітку крім гарячої води, у нас немає витрат на теплову енергію. Нею не потрібно забезпечувати споживачів, і це означає, що завантаженість саме ТЕЦ буде зменшуватись,
– наголосив він.

Рябцев зауважив, що це не означає, що буде менше електричної енергії. Тому що основну частку електроенергії виробляють станції іншого типу, а не ТЕЦ.

"На опалення буде спрямовано менше електричної енергії, тому що в великих містах є будинки, в яких немає централізованого теплопостачання, а електрична енергія використовується зокрема і для підтримання комфортних умов проживання", – підкреслив він.

Чи будуть проблеми зі світлом влітку: дивіться відео

За його словами, ця складова витрат буде вилучена із загального балансу. І це дуже суттєво полегшить роботу енергетичної системи.

"Єдиним винятком будуть дуже теплі дні, коли, наприклад, електрична енергія буде спрямовуватись на кондиціювання повітря. Але ці піки споживання не будуть порівнювані з піками споживання взимку, коли температура знижувалась нижче 10 градусів Цельсія", – резюмував Геннадій Рябцев.

Як потрібно користуватися енергоємними приладами / Інфографіка 24 каналу

Ситуація зі світлом в Україні

  • У більшості регіонів уже тривалий час немає відключень світла. За певних умов ситуація може покращитися і про графіки відключень та про ліміти можна буде забувати. Міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що за результатами замірів електроспоживання в регіонах, вдалося встановити, що ситуація стала набагато кращою.
  • Впродовж зими росіяни не зуміли створити блекаут на території України. Тому у весняний та літній періоди вони можуть перейти на інші цілі. Прессекретар Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат припустив, що ворог може зменшити атаки по об'єктах енергетичної інфраструктури.