Про це 1 травня повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак з посиланням на газету Helsingin Sanomat. Фінська держкомпанія Gasum має повідомити Росії про своє рішення щодо її газу до 20 травня.

До теми У Фінляндії конфіскували два Ferrari і моторні човни путінського олігарха Ротенберга: що відомо

"Важливо втримати єдність Європи у цьому питанні. Також я нагадую про необхідність санкцій проти Сбєрбанку та Газпромбанку, які ми пропонуємо нашим союзникам у форматі Плану групи Макфола – Єрмака, а також нафтове ембарго, яке має увійти до шостого пакета санкцій ЄС", – написав Єрмак.

Санкції від Фінляндії

Очільниця соціал-демократичної партії та прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін заявила, що слід посилити санкції проти Росії та збільшити військово-технічну допомогу Україні.

"Фінляндія готова запровадити ще жорсткіші санкції проти Росії, щоб покласти край війні в Україні. Також Україні нададуть підтримку у війні та допомогу у відновленні територій", – заявила Марін.

Від чого ще відмовилась Фінляндія

Раніше Фінляндія заявила, що скорочує залежність від електроенергії країни-терористки. Через це національний оператор електромереж Фінляндії Fingrid знизить імпорт на 30%. Зазначили, що таке рішення підкріплене оцінкою ризиків для енергосистеми країни.

Зверніть увагу – Фінляндія готується до вступу в НАТО: дивіться відео

Санкції проти Росії: останні новини

  • На зустрічі представників країн-членів Євросоюзу у Брюсселі делегати з Німеччини підтвердили, що їхня країна підтримала заборону імпорту енергоресурсів з Росії.
  • Фінляндія позбавила основного джерела електроживлення дата-центр російського Яндексу, що розташовується у муніципалітеті Мянття. Наразі він працює від дизельних генераторів, проте довго він так не протягне.
  • У Конгресі Сполучених Штатів Америки ухвалили законопроєкт, що дозволяє конфісковувати активи підсанкційних росіян. За це проголосували 417 конгресменів. Вилучені ресурси спрямують на відновлення України, гуманітарну допомогу та військову підтримку.
  • Уряд Великої Британії 26 квітня вкотре розширила санкції проти Росії. Вони внесли 195 правок й додали низку чиновників, які пов'язані з російською агресією.