Долар у вівторок купували за 27,56 гривні (на 14 копійок дорожче, аніж у понеділок), а продавали – по 27,86 гривні (+17 копійок), свідчать дані сайту finance.ua. Загалом з початку липня долар додав у ціні майже гривню.

Актуально Шевченко заявив, що коливання гривні наразі перебуває у повній нормі

Євро у вівторок купували за 31,30 гривні (+18 копійок), а продавали по 31,81 гривні (+17 копійок). Три тижня тому купували євро на 1,7 гривні дешевше, а продавали – на 1,8 гривні дешевше.

Готівковий курс валют у Києві 21 липня такий:

  • долар – 27,75 гривні (купівля) і 27,85 гривні (продаж);
  • євро – 31,55 гривні (купівля) і 31,70 гривні (продаж).

За курсом валют від НБУ 21 липня долар подорожчав ще на 24 копійки і коштував 27,60 гривні. Євро подорожчало на 34 копійки – до позначки 31,59 гривні.

Зверніть увагу! У бюджеті-2020 закладений прогноз курсу долара на рівні 27 гривень. Однак уряд вже переглянув макропоказники через епідемію COVID-19, в тому числі і прогноз середньорічного курсу долара – тепер у Кабміні очікують, що він сягне позначки 29,5 гривні за долар.

Як змінювався курс валют протягом року

На готівковому ринку у 2019 році долар найбільше коштував у середині січня – 28,33 гривні. З цього часу він постійно падав, і на початку березня опустився до 26,57 гривні. Протягом березня-квітня спостерігалися стрибки долара – нижче чи вище 27 гривень. Після президентських виборів американська валюта стрімко падала, втрачаючи щодня по 5-15 копійок. Долар почав різко дорожчати в ціні наприкінці 2019 року, набравши за три дні 1,5 гривні. Від початку 2020 року долар поступово росте. Пік зростання припав на першу половину березня, що пов'язано зі спалахом коронавірусу в Україні та запровадженням карантину – в цей період гривня подешевшала одразу на 3 гривні за пів місяця. Ще одне зростання долара трапилось на початку липня – на фоні відставки голови НБУ.

Подібна ситуація з євро. Піковий період припав на середину січня 2019 року – 10 числа євро коштувало 32,65 гривні. До середини березня європейська валюта впала до 30 гривень. Потім був незначний стрибок, а після виборів гривня впевнено зміцнювалася. Натомість починаючи з кінця 2019 року євро, як і долар, зростав у ціні, особливо на початку запровадження карантину – тоді європейська валюта додала у ціні одразу 4 гривні за короткий період.

Цікаво Долар по 30: як не перетворити Україну на чергову Аргентину?

Чому долар "стрибає"? Курс гривні в Україні гнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції. Що ж до стрибків долара, НБУ в основному пояснює їх сезонністю гривні, оскільки ми – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується. Детальніше читайте у статті: Чому дорожчає валюта та що варто знати, щоб спокійно жити.


Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу