На випадок дефіциту

Імпортувати електроенергію можуть лише непобутові споживачі. Щоб уникнути відключень, необхідний обсяг імпорту повинен становити 50% від фактичного споживання щогодини з жовтня по квітень та 30% відповідно з травня до вересня.

Читайте також Багатий на прогнози грудень: що буде з цінами на продукти, курсом та пальним

Цієї зими залишається ризик продовження енергетичного терору з боку Росії. Агресор знову намагатиметься завдати нам удару, знищуючи об'єкти енергетичної інфраструктури. Щоб допомогти вітчизняному бізнесу стабільно працювати в разі виникнення дефіциту електроенергії, уряд забезпечив можливість її імпортувати з сусідніх країн,
— пояснює міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Імпортувати електроенергію українські підприємства зможуть зі Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі тощо. Обсяг дозволеного імпорту струму з Європи становить 1700 мегаватів для України та Молдови.

Навіть якщо в майбутньому будуть запроваджені обмеження в постачанні енергії для подолання дефіциту, то вони не застосовуватимуться до підприємців, які імпортують електроенергію.

Хто може залишитися без електроенергії

Деяким українцям можуть припинити постачати електроенергію. Причин на це є декілька:

  • У разі наявності боргу за використання електроенергії у гаражах або гаражних кооперативах. Такі розрахунки проводяться за промисловими тарифами.
  • Якщо існує заборгованість за невраховану електроенергію, що вказує на факт крадіжки.
  • При здійсненні підприємницької діяльності побутовим споживачем і у випадку, коли після акту та попередження споживач не переуклав договір як юридична особа.
  • Якщо споживач відмовляється надавати доступ працівникам "Обленерго" для здійснення контрольного зняття показників або заміни лічильників.