Відповідну інформацію 28 липня повідомив глава правління Національної енергетичної компанії "Укренерго". Буквально 27 липня у ЄС заявили про намір подвоїти імпорт української електроенергії.

Читайте також Зеленський обіцяє зробити Україну одним із гарантів енергетичної безпеки Європи

Україна імпортуватиме в ЄС більше електроенергії

Продовжуємо заробляти для держави і зміцнювати енергетичну безпеку ЄС – сьогодні (мовиться про 28 липня – 24 канал) ENTSO-E дозволило збільшення експорту української електроенергії до Європи в 2,5 рази,
– повідомив Кудрицький.

За його словами, з 30 липня Україна буде імпортувати 250 мегават до ЄС.

Додав, що це очікуване рішення. Адже з початку відновлення експорту до Європи "Укренерго" отримувало щоденні звіти технічних фахівців ENTSO-E. Ці документи підтверджували, що експорт української електроенергії в синхронізованій з континентальною Європою енергомережі відбувається стабільно, негативного впливу на систему немає.

Окрім того, Володимир Кудрицький пояснив, що в ЄС усвідомлюють роль української електроенергії, яка допомагає замістити токсичний російський газ, а Україні – дозволяє заробляти кошти на підготовку до опалювального сезону.

Що відомо про збільшення імпорту

  • У березні 2022 року вдалося рекордно швидко синхронізувати Україну з європейською мережею. Вже в ніч проти 30 червня наша держава розпочала експорт електроенергії до ЄС.
  • 27 липня єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що найближчим часом Євросоюз має намір подвоїти імпорт української електроенергії. Мовилось про збільшення зі 100 мегават.
  • У цей же день Володимир Зеленський пообіцяв, що поступово зробимо Україну одним із гарантів енергетичної безпеки Європи саме за рахунок нашого внутрішнього виробництва електрики.

Дивіться також – радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль заявила, що газовий шантаж росії вже має зворотній ефект: відео