Про це мовиться у заяві єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Важливо ЄС позитивно оцінив виконання Україною Угоди про асоціацію: які є зауваження

За її словами, ЄС зосереджений на забезпеченні працездатності українських систем електро- і газопостачання в умовах війни.

Той факт, що електрика і газ продовжують надходити, свідчить про надзвичайну рішучість і прихильність тих, хто працює в українському енергетичному секторі,
– зазначила вона.

Вона нагадала, що перші транскордонні комерційні обміни електроенергією почалися в кінці червня з Румунією, а в липні пішла Словаччина.

"Торгова потужність наразі обмежена 100 мегаватів, але Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії збирається на цьому тижні, щоб ухвалити рішення про подвоєння цієї суми", – додала Сімсон.

Що цьому передувало

Російські удари по українській інфраструктурі, зокрема, й енергетичній, є одними із найсерйозніших утрат за час війни. Президент Володимир Зеленський раніше наголосив, що ця зима буде "найскладнішою за усі роки незалежності". Про найскладнішу зиму говорять і у Європі – там ціни на газ підскочили на 60%, після того, як Росія прикрутила газовий вентиль.

Як сказав експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко, наразі в Україні знеструмлені певні регіони.

З платежами дуже погано. Ринок лихоманить. Треба перебалансувати, бо, наприклад, деякі ТЕЦ взагалі припинили роботу. У нас є потужності, щоб компенсувати, і паливо є, але через зруйновану інфраструктуру є нестабільність,
– пояснив експерт.

ЄС купуватиме газ у Нігерії: дивіться відео