Про це повідомила міністерка Мінсоцполітики Оксана Жолнович. За її словами, пенсія буде проіндексована для кожного українського пенсіонера, незалежно від категорії.

Цікаво Пенсії по інвалідності в Україні: чи збільшать суму у 2023 році

Тобто, якщо зараз середня пенсія складає близько 3500 гривень, то з 1 березня вона виросте до 4200-4500 гривень. Мінімальна пенсія після індексації становитиме 2500 – 3300 гривень.

Вже почали ширитися чутки, чи всі можуть розраховувати на підвищення. Бо за формулою, визначеною чинним законодавством, індексація передбачена лише для тих категорій, хто отримує пенсію вище мінімальної. Зазвичай у людей, які мають невеликий стаж або невеликий заробіток, уже є певні гарантії, так би мовити, "дотягування" виплат, які під індексацію не підпадали. Але цього року ми розуміємо, що інфляція суттєво з'їла доходи наших громадян. Тож ми працюємо над тим, щоб забезпечити усім категоріям підвищення на 20% пенсій, навіть тим, у кого вона найменша. Військовим пенсіонерам також,
– повідомила Жолнович.

Чи можуть позбавити пенсії через виїзд за кордон

  • 7 лютого були внесені зміни до закону згідно з яким Пенсійному фонду надаватимуть інформацію про виїзд громадян за кордон або про їх перебування в окупації.
  • За словами Данила Гетманцева, на розмір пенсії виїзд за кордон чи перебування на окупованих територіях все ж можу вплинути.
  • При цьому, коригуватися пенсії за словами нардепа будуть з огляду на справедливість. Залежно від обставин, у яких знаходиться людина, пенсію можуть як зменшити, так і збільшити.