Заходи для боротьби відбуватимуться відповідно до Нацплану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. Він передбачає 2 етапи.
До теми В Україні 78% молоді не хочуть працювати за спеціальністю: цікаве опитування
Мовиться про інформаційну кампанію щодо переваг офіційної роботи, а також про інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання тіньової зайнятості.
Як відбувається боротьба з тіньової працею
Під час першого етапу, який тривав 6 місяців, інспектори праці поінформували понад 62 тисячі роботодавців та їхніх працівників про переваги офіційної роботи.
Вже 1 липня почнеться 2 етап кампанії. У полі зору будуть роботодавці, які продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.
Чим загрожує неофіційна праця
Міністр економіки України Олексій Любченко заявив, що тіньова зайнятість завдає суспільству значної шкоди. Погоджуючись на неофіційну зайнятість, українці ставлять себе у ненадійне становище.
На сьогодні кількість таких працівників становить понад 3 мільйони. Наше завдання їх захистити,
– зауважив Любченко.
Зокрема, неофіційна зайнятість позбавляє права на нормований робочий день, безпечні умови праці, право на відпустку та лікарняний. Також вона загрожує працівнику звільненням у будь-який момент.