Таку думку висловив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

"Спочатку нам треба довести для себе вигідність і рівноправність нашого економічного простору. Після цього обов'язково постане питання про єдину валюту, - сказав в інтерв'ю глава Казахстану. - Але я вважаю, що жодна національна валюта, включаючи таку потужну, як рубль, не підходить на цю роль. Це має бути інша назва, повинна бути інша валюта".

Питання про введення єдиної валюти в рамках Євразійського союзу, за його словами, поки не обговорювалося.

"Інтеграційне об'єднання починається спочатку зі створення зони вільної торгівлі, потім митного союзу, потім єдиного економічного простору. Потім будується економічний союз, потім вводиться розрахункова одиниця, як в Європі "екю" (European Currency Unit - Європейська валютна одиниця, клірингова валюта, що існувала для розрахунків у ЄС до введення євро). Треба створити все це, а потім будемо думати про єдину валюту", - сказав Назарбаєв.

Як повідомлялося, у п'ятницю в Москві президенти Росії, Білорусії і Казахстану Дмитро Медведєв, Нурсултан Назарбаєв і Олександр Лукашенко підписали декларацію про євразійську економічну інтеграцію - "дорожню карту" інтеграційного процесу, кінцевою метою якого проголошується створення Євразійського союзу.