Про це повідомляє Associated Press.

Цю заяву Клінтон зробила в ході переговорів з главою уряду Болгарії Бойко Борисовим. Вона також сказала, що ряд американських компаній готові сприяти реструктуризації болгарської енергетики.

Держсекретар пообіцяла, що наступного тижня в Болгарію прибуде спецпредставник з євразійських енергетичних питань Річард Морнінгстар, щоб обговорити цю тему предметно.

Наразі газопостачання Болгарії практично повністю залежить від Росії. Одним з варіантів виходу з такої ситуації є видобуток власного природного газу. У 2011 році попередня домовленість про розробку родовища була укладена з американською компанією Chevron, проте влада відклала початок робіт через протести екологів.

Під час переговорів з Клінтон прем'єр Борисов заявив, що розробка може початися тільки в тому випадку, якщо болгари будуть упевнені, що вона не завдасть шкоди навколишньому середовищу.

Раніше в ході візиту в Софію Клінтон зробила критичну заяву щодо російської позиції у "сирійському питанні". Вона заявила, що голосування щодо резолюції Радбезу ООН, в ході якого Росія і Китай заблокували документ, носило "пародійний" характер.