Умови та наслідки кредитування

Міністр фінансів Наталя Яресько наголосила на тому, що саме цей транш від МВФ відкриває для України двері ще на 7,5 млрд доларів.

Це відкриває нам двері до додаткових 7,5 млрд доларів. Це включає вклад від Світового банку, від Європейського банку розвитку та реконструкції, від Європейського інвестиційного банку та від Сполучених Штатів Америки, від Європейського Союзу,
— пояснила вона.

Таким чином Україна отримала пілюлю від дефолту. Адже в боргову пастку ми потрапили ще у 12 році. З роками загроза колапсу тільки зростала. Але від фінансових ліків МВФ можливі побічні дії: це ще один борг, з якого можна і не вилізти. Гроші від Фонду – це кредит, який треба віддавати, і з відсотками.

Але ці гроші треба ще заслужити. Один невірний крок, і МВФ відмовиться від фінансування України. Утім самі умови на широкий загал поки що не виносять. У травні у Фонді вирішать, чи надавати нам наступний транш.

Думка експертів

В свою чергу експерти зауважують, що золотовалютні резерви у нас спрямовуються переважно на те, щоб фінансувати критичний імпорт, ту ж саму закупівлю газу, власне, погашати наші зобов'язання за зовнішніми кредитами.

Існує небезпека, вона реалізовувалася і за часів Тимошенко, і за часів Азарова, коли ми починали співпрацю з Міжнародним валютним фондом, і потім вона припинялася. Ми отримували перші гроші, великі чи невеликі, це вже інше питання, але потім співпраця припинялася. З усіма відповідними негативними наслідками для України,
— переконані експерти.

От тільки самим пересічним українцям грошей не перепаде. Ці кошти не підуть на соціальні виплати. З іншого боку, Україна стане привабливішою для іноземних вкладників, так з'являться нові робочі місця і зросте гривня.

На міністра фінансів чекає ще одне, не менш важливе завдання – реструктуризація держборгу. Яресько має домовитися із кредиторами про зменшення тиску на державні фінанси. Інакше гроші від МВФ, наголошують експерти, втратять свою цінність.