Криза у "Газпромі"

Російські ЗМІ повідомили, що в оновлених даних "Газпрому" зазначається про зниження рівня видобутку російського газу. У звіті йдеться про результати першого півріччя 2023 року.

Читайте також Долар у перші дні жовтня: як змінився курс

З січня по червень 2023 року видобуток "Газпрому" склав 179,45 мільярда кубометрів, це на 24,7% нижче ніж за аналогічний період 2022 року. Російський газовий магнат пояснює такий занепад відмовою закордонних партнерів від сировини з Росії.

"Газпром" намагається стверджувати, що на зниження видобутку газу впливає геополітика. Російський монополіст наголошує, що в Європі загалом менше використовують газ і тому закуповують його невеликими об'ємами. Щобільше, представники "Газпрому" кажуть, що погода в Росії також була несприятливою для видобутку сировини.

Загалом, постачання на зовнішній та внутрішній ринок у 2023 році, у порівнянні з 2022 роком зменшилось на 26,5%. І це з урахуванням того, що саме торік трубопровід "Північний потік – 1" припинив передачу сировини до Європи. Зараз газ відправляється у європейські країни через транзитні шляхи в Україні і "Турецьким потоком".