Курс валют у банках

  • За даними "Мінфіну", 1 грудня листопада готівковий долар в банках України можна купити в середньому за 39,90 гривні (без змін проти 30 листопада), а продати за 40,40 гривні (без змін).

Цікаво Курс долара може впасти перед Новим Роком: що допоможе гривні зміцнішати

  • Готівкове євро банки купують за 40,50 гривні (без змін), а продають в середньому за 41,40 гривні (без змін).

Курс в обмінниках України

  • В обмінниках купують долар США в середньому за 39,88 гривні (-12 копійок), а продають – за 40,32 гривні (+5 копійок), за даними finance.ua.
  • Євро коливається на рівні: купівля – 40,72 гривні (-11 копійок), а продаж – 41,48 гривні (+19 копійок).

Курс на чорному ринку

  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 40,12 гривні (-3 копійки), а продаж – 40,25 гривні (-1 копійки).
  • Євро купують по 41,10 гривні (+5 копійок), а продають за 41,35 гривні (+10 копійок).

Яким буде курс у грудні

Економічний експерт Данило Монін, у коментарі 24 каналу, зауважив, причин для девальвації гривні в цілому немає. Також він нагадав, що наприкінці року Мінфіну доведеться закривати бюджетний рік, а кошти є тільки у валюті, щоб закрити гривневі витрати. Тому наприкінці грудня очікуються великі витрати валюти Мінфіном, що має сприяти також зміцненню гривні.

Данило Монін

Економічний експерт

Новорічний пік продажів навряд чи цього року відбудеться у зв'язку з погіршенням економічної ситуації. Тому думаю, що варто очікувати навіть невелике зміцнення гривні до 38–40 гривень за долар на готівковому ринку в грудні.

Що прогнозують банкіри цього тижня

  • Анна Золотько, директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку, вважає, цього тижня вартість американської валюти на готівковому ринку знаходитиметься в коридорі 40 – 40,90 гривні за долар.
  • Герман Марченко, директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "Комерційний Індустріальний Банк" (COMINBANK) не прогнозує глобальної зміни валютних трендів. На його думку, впродовж цього тижня курс долара залишатиметься в межах 39,50 – 41 гривні за долар.