Офіційний курс валют

У понеділок, 4 липня, Національний банк України встановив офіційний курс євро на рівні 30,53 гривні за євро, що на 13 копійок більше, ніж наприкінці минулого тижня.

Цікаво Винагороди до 3000 доларів: чому літо – найкращий час, щоб почати інвестувати

Польський злотий навпаки подешевшав – до 6,46 гривні за злотий. Це на 3 копійки менше, ніж попереднього банківського дня. Упав у ціні й британський фунт стерлінгів – на 22 копійки – і коштує 35,21 гривні.

Нагадаємо, що офіційний курс долара залишається незмінним, ще з 24 лютого НБУ зафіксував його на рівні 29,25 гривні. Відтак всі інші курси валют щодо гривні регулятор вираховує з котирувань валютних пар з американським доларом на міжнародному ринку.

Тому офіційні курси зараз не є індикатором економічної ситуації в Україні та позиції гривні. Про це більше може "сказати" курс на готівковому ринку, який не обмежують.

Готівковий курс валют

За даними finance.ua, готівковий курс іноземних валют в Україні станом на 4 липня зупинився на рівні:

  • Долар: покупка – 34,91 гривні, продаж – 35,60 гривні.
  • Євро: покупка – 36,26 гривні, продаж – 37,32 гривні.
  • Злотий: покупка – 7,65 гривні, продаж –7,88 гривні.
  • Фунт стерлінгів: покупка – 42,70 гривні, продаж – 44,80 гривні.

Нагадаємо, що на початку червня НБУ підняв облікову ставку з 10% одразу до 25%. В Нацбанку розповіли, як це вплине на звичайних українців: депозити повинні стати прибутковішими, водночас сильного впливу на кредити це рішення не матиме.

Важливо – що буде з пальним у найближчі місяці: дивитися відео