Цих людей підозрюють у діях, які завдали споживачам електроенергії збитків на суму у майже 19 мільярдів гривень, пише прес-служба НАБУ.
Читайте також: НАБУ завершило досудове розслідування у справі міністра Насалика: деталі
Підозри вже висунули Дмитру Вовку та ще трьом працівникам НКРКЕП (Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ), а також двом топ-менеджерам ДТЕК (найбільший енергетичний холдинг України, що перебуває у власності Рената Ахметова).
Коротко про справу НАБУ щодо формули "Роттердам+"
НАБУ вже виконувало слідчі дії у справ "Роттердам+" – зокрема, обшукувало офіси інвестиційної групи ICU. Адже саме ця фірма придбала євробонди ДТЕК, які зросли у ціні на 60% якраз після ухвалення НКРЕКП формули "Роттердам+" (порядку формування прогнозної гуртової ринкової ціни електроенергії).
У НАБУ вважають, що ця схема "дозволила невстановленим особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки". У ICU ж спростовують звинувачення: мовляв, усі операції були ринковими і здійснювалися у повній відповідності до чинного законодавства.
Раніше співвласником і головою ради директорів ICU була Валерія Гонтарєва (саме її за пропозицією п'ятого президента Петра Порошенка парламент у червні 2014 року затвердив на посаді голови Національного банку). А ще саме в ICU працював Дмитро Вовк, який згодом очолив НКРЕКП. Тому НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові, вчиненій при затвердженні формули "Роттердам+".
Хто такий Володимир Євдокимов?До 2014 року тривалий час працював у ДП "Енергоринок", у 2014-2017 роках був членом НКРЕКП, згодом – радником міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика і першого віце-прем'єра Володимира Кістіона.
ДП "Оператор ринку" створили якраз на базі ДП "Енергоринок" (гуртового покупця та продавця електроенергії) за рішенням уряду від 17 квітня 2019 року – для забезпечення роботи нового гуртового ринку електроенергії, що стартував з 1 липня.
Читайте також: ГПУ викликає Гонтареву, Філатова і Стеценка: хоче вручити підозри