Таку думку в ефірі одного з українських телеканалів висловив екс-заступник глави Нацбанку Олександр Савченко.
Наслідки – це додаткова інфляція, яку я оцінюю приблизно в 1,5-2%, і додаткова девальвація в 4-5%. Але цей процес розтягнеться приблизно на півтора року, тому шоку для людей не буде,
– сказав він.
Савченко зазначив, що в цьому році на проблеми з ліквідністю "Приватбанку" держава витратить приблизно 20-25 млрд грн.
"У наступному році ця сума може збільшитися до 100 млрд грн. Це відповідає питомій вазі непрацюючих активів або інсайдерських кредитів у "Приватбанку", – пояснив екс-заступник голови НБУ.
Читайте також: За ситуацію з "Приватбанком" українці заплатять через держбюджет, – Березюк
Савченко зазначив, що всі проблеми "Приватбанку" вирішуватимуться за рахунок держави.
У держави є безпрецедентна машина по емісії в особі Нацбанку і, на жаль, вона повинна цим скористатися. Наголошую, в поточному році це буде рефінансування, в наступному – монетизація ОВДП, через цей механізм якраз і збільшується капітал "Приватбанку". Вірніше, зараз він "мінусовий", думаю, що 25 млрд грн достатньо, щоб він вийшов в нуль. А потім потрібно буде вкладати щоквартально десь по 25 млрд, щоб вивести його на достатній рівень,
– вважає експерт.
Він порадив якомога менше тримати "Приватбанк" в руках держави.
"Зараз державні банки, по суті, висмоктують з бюджету більше 10 млрд грн щорічно. До них додасться ще один банк, який буде висмоктувати разів у п'ять більше грошей", – наголосив Савченко.
Читайте також: Експерт критикує націоналізацію "Приватбанку": ніяких відносин з держбанками
Він вважає, що після націоналізації "Приватбанк" "технологічно дещо втратить", такої динаміки, до якої звикли клієнти, вже не буде, але банк виконуватиме свої зобов'язання.
До слова, голова Нацбанку України Валерія Гонтарева не очікує значного відтоку депозитів з "Приватбанку" і не розраховує на значний вплив його націоналізації на рівень інфляції та курс валют.