Згідно опитування Rabota.ua, серед усіх галузей української економіки найменше проблем через пандемію COVID-19 та спричинені цим карантинні обмеження відчувають аграрії. Це пов’язано з тиим, що аграрний ринок – один із найбільш інвестиційних, тому проблем з фінансуванням більшість великих компаній не мають.

Це важливо! 23 банки України підтримають аграріїв: список

Опитування безпосередньо представників агробізнесу також показало, що більшість великих і середніх підприємств практично не відчувають кризу – 87,5% і 85,7% відповідно. Дрібним компаніям (зі штатом до 50 співробітників) доводиться важче – тільки у 60% з них ситуація більш-менш стабільна. Одна з проблем, чому в невеликих агрофірмах справи йдуть гірше: виникли проблеми із закупівлею насіння та інших посадкових матеріалів, бо під час карантину багато постачальників цих товарів припинили продажі в кредит.

Які прогнози в аграрних секторах?

На ринку зерна ситуація, як і раніше, досить нестабільна – багато залежатиме від погоди в літні місяці. А ось у м’ясному виробництві експерти вже роблять чіткіші прогнози.

Найперспективнішим виглядає сектор птахівництва, оскільки курятина поки що є найдешевшим м’ясом, кажуть в Інституті аграрної економіки. А ось на товари з високою доданою вартістю (зокрема, на м’ясо великої рогатої худоби) попит уже помітно впав і далі падатиме.

Ціна яловичини у роздріб
(середньомісячна)

  • Квітень-2019 – 135,66 гривень за кілограм
  • Січень-2020 – 143,96 гривень (+6,1%)
  • Квітень-2020 – 157,22 гривень (+9,2 %)

Зверніть увагу! Урожай-2020 і ціни: чому продукти в Україні коштують дорожче, ніж в Європі