Яку заяву зробив Туск

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив, що енергооб'єкти України перебувають під загрозою. Адже, росіяни продовжують здійснювати атаки на українську інфраструктуру.

Читайте також Як самостійно розрахувати виплату на декретну відпустку

Дональд Туск

Прем'єр-міністр Польщі

Питання про енергетику має вирішальне значення. Ми зараз працюємо над цим у Польщі, і наші фахівці обговорюють те, як ми можемо безпосередньо допомогти електропостачанню України перед настанням зими.

Маємо розуміти, що майбутній опалювальний сезон буде важким для України. Відключення триватимуть, а Росія не полишатиме спроб занурити Україну в темряву. Туск запропонував шлях, завдяки якому, українці зможуть отримати електроенергію.

На цей час ми працюємо над тим, щоб мати можливість спалювати польське вугілля, якого в нас зараз багато, щоб не платити за його спалювання, тобто за викиди, а електроенергію, вироблену польськими електростанціями з польського вугілля за європейські гроші, через наявний енергоміст спрямовувати до України,
– запевнив Туск.

Безумовно, ця дія не розв'яже усі проблеми у енергосистемі України. Однак, значно допоможе стабілізувати ситуацію. Окремо Туск додав, що інші партнери України також мають долучитись до цієї ініціативи.