В інтерв'ю вона розповіла, чи планує уряд України підвищувати пенсійний вік. Очільниця міністерства зазначила, що акцент зараз робиться саме не на віці, а на страховому стажі.

Читайте також Як отримати пенсійні виплати, не виходячи з дому: корисна інструкція

Підвищувати пенсійний вік не планують

Ми не будемо його (пенсійний вік – 24 канал) підвищувати. Все підвищення уже прописано до 2028 року, воно і так відбувається, але не віку, а стажу. Залежно від того, який у людини страховий стаж, так вона може й вийти на пенсію,
– підкреслила Жолнович.

Нагадаємо, що в Україні з 2028 року планують змінити алгоритм виходу на пенсію. Громадяни нашої держави матимуть можливість відправитись на заслужений відпочинок тоді, коли накопичать достатню кількість страхового стажу. Щоправда, це, на думку експертів, не так уже й просто.

Пенсії до кінця року зростуть

Раніше міністерка підкреслила, що на українців очікує ще кілька підвищень пенсій до кінця 2022 року. Вона зазначила, що виплати для громадян нашої держави зростуть як у жовтні, так і у грудні. Пов'язано це з підвищенням мінімальної заробітної плати, а також індексацією.

Водночас вона додала, що відчутно зростуть також пенсії для тих, хто досягнув віку 70+ років. Але відбудеться це за умови, що вони мають необхідну кількість страхового стажу. Якщо ж його недостатньо, то підвищення виплати буде пропорційним до того, скількох років не вистачає.

Варте уваги – "Газпром" спалює газ замість того, щоб постачати до країн ЄС: дивіться відео