Чи отримають українці пенсії у лютому

Ще у грудні 2023 року міністерка економіки Юрія Свириденко розповіла, що якщо міжнародна допомога не надійде вчасно Україні, ймовірно, доведеться відкласти лютневу виплату пенсій та зарплат держслужбовців.

Читайте також Чи будуть затримки у виплатах пенсій у 2024 році

Натомість міністерка соціальної політики Оксана Жолнович висловила трохи іншу думку й сказала, що за таких обставин пенсії будуть, а от їх індексацію у березні можуть відмінити.

Оксана Жолнович

Міністерка соціальної політики

Хочу заспокоїти всіх пенсіонерів, які отримують пенсію за віком, оскільки більша частина пенсійних доходів і надходжень, які розподіляються Пенсійним фондом, – це наші внутрішні надходження, які забезпечуються нашими українськими платниками, зокрема нашими військовими. Оскільки вони всі платять ЄСВ, то наш Пенсійний фонд стабільно тримається на українських коштах.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заспокоїв українців і запевнив, що виплата пенсій та індексація відбудуться вчасно і нічого скасовувати не будуть. Нині ми маємо домовленості з 11 країнами щодо багаторічних програм фінансування, тому проблем виникнути не має.

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Наразі вже маємо домовленості з одинадцятьма державами про багаторічні програми фінансування. Маємо програму розширеного фінансування з МВФ та підтримку інших міжнародних фінансових організацій.

Скільки ПФУ виділив грошей у січні

За січень 2024 року ПФУ встиг виділити 44,54 мільярда гривень на соціальні виплати. Кошти розподілили так:

  • пенсія – 38 мільярдів гривень;
  • субсидії та пільги – 4 681,4 мільйона гривень;
  • страхові виплати – 1 864 мільйонів гривень;
  • лікарняні – 781,2 мільйона гривень.