Перерахунок у квітні: пенсіонери, що працюють, теж отримають виплати

У Мінсоцполітики оприлюднили дані, які вказують на те, що у 2023 році відбудеться перерахунок пенсій для 600 тисяч українців, а саме пенсіонерів, які продовжують працювати.

Читайте також Для деяких громадян спростили отримання пенсії: кого це стосується

Нагадуємо, що березнева індексація торкнулася понад 10 мільйонів українців. Середній розмір підвищення склав від 400 до 700 гривень враховуючи розмір пенсії без доплат. Крім того, було обмежено верхню стелю індексації – у 1 500 гривень.

Важливі нюанси щодо квітневого перерахунку

  • По-перше, працюючим пенсіонерам потрібно знати, що якщо особа отримує меншу зарплату, ніж її платили перед виходом на пенсію, то братимуть лише його стаж, що збільшився. Водночас якщо зарплата вища, то при перерахунку візьмуть до уваги й нову зарплату, і стаж.

До слова Пенсіонер отримує допомоги за кордоном: чи можуть через це позбавити пенсії

  • По-друге, перерахунок здійснюватиметься лише у тому випадку, якщо з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло не менше ніж 24 місяці. Але, наприклад, збільшення стажу не обов'язково має становити 24 місяці.

В уряді пояснили, що таке обмеження зробили для того, щоб у наступні роки, коли проводитиметься індексація, розрив між низькими та високими пенсіями скорочувався.

Раніше у Мінсоцполітики заявили про перерахування мінімальних пенсій. У Мінсоцполітики наголосили, що пенсіонери отримають на щонайменше на 420 гривень більше. Окрім того, в Україні провели індексацію щомісячних страхових виплат.

Мовиться про виплати, які отримають потерпілі від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Водночас наголосили, що сам розмір виплат після перерахунку не може перевищувати 1 500 гривень.