Росії вдалося збільшити експорт нафти, але є нюанс

За даними Bloomberg, Росія збільшила експорт сирої нафти на 876 тисяч барелів, тобто на 30% – до 3,8 мільйона барелів на добу. Але таких цифр вдалося досягнути шляхом збільшення знижки на свою продукцію.

Читайте також Китай допомагає Росії заробити більше на нафті

Відтак, середня ціна з середини грудня по середину січня складала 46,82 долара за барель. Лише у червні середня ціна становила 80 доларів за барель.

Отже, якщо порахувати ще собівартість видобутку одного бареля нафти у Росії, який складає від 20 до 25 доларів, на інвестиції, соціальні виплати та війну в Україні майже не залишається грошей.


Верхній графік – динаміка експорту нафти з Росії танкерами, нижній – динаміка доходів Росії від експорту сирої нафти / Інфографіки Bloomberg

Чи буде заробляти Росія з видобутку нафти

Якщо у червні уряд країни-агресорки отримував 55 доларів за тонну нафти, у листопаді сума скоротилася до 45 доларів, то вже після запровадження граничної ціни 5 грудня – вона впала до рекордно низьких 16,7 долара.

До теми Росія втрачає сотні мільйонів доларів через санкції: наскільки стрімко падає її економіка

Крім того, через шалену знижку нафти марки Urals у 35 доларів за барель експортне мито на січень встановлено у розмірі 12,8 долара за тонну.


Дані російського Мінфіну про розмір експортного мита на нафту