На скільки продовжено ідентифікацію пенсіонерам

Пенсіонери, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до початку повномасштабного вторгнення, зможуть пройти обов'язкову фізичну ідентифікацію до 31 березня. Термін продовжили, аби люди похилого віку мали додаткові 2 місяці для цієї процедури.

Читайте також Плюс тисяча до пенсії: хто може оформити собі надбавку

Водночас за останні 3 роки пенсіонери, що отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року, були звільнені від проходження ідентифікації через Covid-19. Але з 1 липня 2023 року, коли карантин закінчився, норма знову набула чинності.

Як пройти ідентифікацію під час війни

Є декілька варіантів проходження ідентифікації для пенсіонерів. Серед них – можливість пройти процедуру особисто, або віддалено:

  • Візит до будь-якого відділення Ощадбанку на підконтрольній території України.
  • Авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України з використанням електронного підпису "Дія.Підпис".
  • Якщо особа поза межами України – звернення до закордонної дипломатичної установи України за документом, що посвідчує факт, що особа є живою, та відправлення цього документу разом із заявою про продовження виплати пенсії територіальному органу Пенсійного фонду.