Водночас у квітні річна інфляція в Україні становила 16,4%. Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко 30 травня.
Зверніть увагу Не тільки гречка і сіль: які ще продукти можуть подорожчати у наступні місяці
Важливим орієнтиром для необхідної дохідності мають слугувати поточні (16,4% у квітні та близько 17%, за оцінкою НБУ, у травні) і прогнозовані (20%+ до кінця цього року) темпи зростання споживчих цін,
– зазначає Кирило Шевченко.
У воєнний час головними проблемами економіки України є доларизація та виведення заощаджень із фінансової системи. Українці обмінюють заощадження на валюту, тому що побоюються знецінення гривні.
Спрацьовує так званий ефект гарячої картоплі, коли кожен новий власник валюти, що знецінюється, намагається якнайшвидше обміняти її на іншу валюту або товари. А що швидше обертаються гроші, то більше прискорюватиметься інфляція,
– пояснює глава НБУ.
Для вирішення ситуація насамперед потрібне підвищення Міністерством фінансів ставки дохідності за гривневими ОВДП. Це сприятиме зростанню відсоткових ставок за депозитами.
Інфляція у світі набирає обертів
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну фахівці з МВФ переглянули свої прогнози щодо інфляції у світі. У порівнянні з показниками в січні рівень значно зміниться.
Відтак інфляція зросте на 1,8% у розвинених країнах та на – 2,8% у країнах, які розвиваються.
Зверніть увагу – Фурса припустив, Коли у Росії буде дефолт: відео