Компанія МТС витратила понад 100 млн рублів на створення аналога Skype - мобільного додатку для відеозв'язку, обміну текстовими повідомленнями і файлами на базі стандарту Rich Communication Services (RCS).

Новий стандарт уже почали тестувати. Для звичайних абонентів він стане доступним з кінця червня 2015 року. Першими скористатися новим сервісом зможуть москвичі.

Дзвонити і обмінюватися повідомленнями всередині мережі МТС можна буде безкоштовно, вихід на мережі інших операторів тарифікуватиметься так само, як звичайні дзвінки і sms. Одна з цілей запуску RCS повернути в мережу МТС хоча б частину трафіку, який переключився на сервіси інтернет-спілкування Skype або Viber.

Стандарт RCS розроблявся з 2008 року. Його використовують німецькі мережі T-Mobile і Vodafone, іспанські Vodafone, Movistar і Orange, французька Orange, американська Sprint і MetroPCS, а також ряд операторів Латинської Америки.

Нагадаємо, нещодавно на сайті компанія МТС Україна з’явилось зображення України без півострову Крим. Зараз карту вже виправили.